Nowe trendy w fitnessie – Boot Camp

           

Sportowy, żołnierski wycisk, świeże powietrze, motywujący trener i solidna próba charakteru – wielu z nas skrycie marzy o tym, aby choć na jeden dzień stać się rekrutem, rodem z amerykańskich filmów. A co jeśli okazałoby się, że taka musztra z dreszczykiem emocji jest na wyciągnięcie ręki?

             

Na czym polega Boot Camp?

Boot Camp to outdoorowy trening wytrzymałościowy inspirowany szkoleniem rekrutów w Stanach Zjednoczonych. Treningi mają charakter grupowy i zwykle są organizowane na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się także obozy Boot Camp, podczas których od rana do wieczora odbywają się zajęcia sportowe o różnym charakterze oraz różnej (ale najczęściej wysokiej) intensywności.

         

         

Boot Camp – czy dla każdego?

Aby wziąć udział w Boot Campie i czerpać z niego przyjemność, trzeba przede wszystkim lubić treningi w grupie. Formuła Boot Camp wymaga współpracy z jedną lub kilkoma osobami równocześnie, więc jeśli jesteśmy sportowymi samotnikami, lepiej odpuścić tę formę aktywności. Drugi ważny warunek to odpowiednia kondycja: trzeba być przygotowanym na wysoką intensywność oraz długi wysiłek na ,,wysokich obrotach”. Trening Boot Camp jest idealny dla osób, które lubią wyzwania i stawiają mocno na swój rozwój fizyczny.

       

Boot Camp – czy naprawdę warto?

Boot Camp to jeszcze świeżynka w świecie sportu, ale warto wypróbować tę formułę ze względu na liczne korzyści, które oferuje:

  • Stanowi doskonałe urozmaicenie treningów
  • Pomaga wyszczuplić i wyrzeźbić sylwetkę
  • Poprawia koordynację ruchową i wydolność organizmu
  • Mobilizuje i motywuje do regularnego ćwiczenia (poprzez obecność grupy i trenera)
  • Poprawia samopoczucie i dodaje energii

Boot Camp kształtuje również charakter, co wpływa pozytywnie na inne aspekty życia zawodowego i prywatnego.