Wszystko co musisz wiedzieć o diecie dr Dąbrowskiej

                  

Jeśli skuteczność jakiegokolwiek planu żywieniowego można by obliczyć za pomocą jego popularności, dieta Dąbrowskiej już teraz otrzymałaby diamentowy order uznania. Co jest przyczyną tego zachwytu? – wiarygodne efekty, czy chwilowa moda? Zobacz jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej oraz dlaczego warto ją wypróbować.

                 

Jednym z powodów tak ogromnego zainteresowania tą dietą jest zaufanie do samej autorki – Ewy Dąbrowskiej. Teoria opracowana przez doktora nauk medycznych zaspokaja wszelkie niepewności odnoszące się do ludzkiej logiki i daje racjonalną receptę na zachwycającą urodę i wspaniałe samopoczucie.

             

                               

Reguły diety owocowo-warzywnej

Kuracja zaproponowana przez dr Dąbrowską opiera się na sprawdzonym i oczyszczającym działaniu owoców oraz warzyw.

Pierwszy etap diety polega na leczniczej głodówce mającej na celu oczyszczenie i odtrucie organizmu. W trakcie jego trwania nie powinno się przekraczać dziennej kaloryczności na poziomie 800 kcal. W naszym menu znajdują się wtedy wyłącznie owoce i warzywa w formie surowej, w postaci wyciśniętych soków lub jako ugotowane, podduszone dania. Faza ta może trwać od 2 do 6 tygodni.

Drugi etap polega na stopniowym dodawaniu do diety owocowo-warzywnej innych, zdrowych produktów takich jak np.: kasza, chleb razowy, orzechy, wyroby mleczne.

             

               

Wskazania do rozpoczęcia diety

Podczas leczniczego postu zaproponowanego przez Dąbrowską, nasz organizm oczyszcza się ze wszystkich szkodliwych produktów przemiany materii. Wraz z toksynami pozbywamy się również nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu podnosimy swój poziom energii oraz zyskujemy szczuplejsze i zdrowsze ciało.

Dieta dr Dąbrowskiej przeznaczona jest dla każdego, kto walczy z nadwagą lub otyłością, ale także dla osób skarżących się na niską odporność, słabą jakość snu, czy problemy hormonalne. Przed podjęciem diety należy skonsultować się ze swoim lekarzem oraz wykonać wszelkie potrzebne badania.