Ćwiczenia jesienią i zimą – jak się zmotywować?

    

W piękny letni dzień przyjemnie wyjść na świeże powietrze i trenować. Aura sprzyja aktywności. Kiedy liście opadają, robi się zimno i ponuro, o motywację jest znacznie trudniej. Jak się zmobilizować do ćwiczeń jesienią i zimą?

      

Spadek nastroju i energii jesienią dotyczy wielu osób, trudno w tym czasie znaleźć motywację do jakiegokolwiek działania. Jest to zupełnie naturalne. Nasz organizm zaczyna przygotowywać się do zimy, ale czy to znaczy, że mamy zaniechać treningów? Absolutnie nie! Wystarczy zmienić ich formę. Jak się zmobilizować?

        

  1. Na pewno należy wybrać taką aktywność fizyczną, która sprawia nam przyjemność. Jednak często popełniamy błąd i jeździmy, biegamy, ćwiczymy w ten sam sposób i na tej samej trasie. Żeby nie popaść w monotonię, a ćwiczenia były ciekawsze, wraz z nadejściem jesieni, warto coś zmienić.

  2. Każdy ma swój własny rytm dnia. Wsłuchując się w siebie i swój organizm, łatwiej znaleźć porę, kiedy mamy najwięcej energii. Będzie ona najlepsza na jesienną aktywność.

  3. W grupie siła! Jeśli ćwiczymy sami, łatwiej o znalezienie wymówki, żeby tego nie robić. Kiedy kilka osób umówi się na wspólne ćwiczenia, zajęcia, treningi, o wymówkę jest trudniej, a wzajemna motywacja dodaje kopa!

  4. Nie chcesz wychodzić na deszcz i wiatr? Żaden problem! Zmień swój plan treningowy. Jest wiele ćwiczeń, które można wykonać w domu. Warto też odwiedzić siłownię i zorientować się w zajęciach grupowych organizowanych w okolicy jak joga i fitness.

  5. Odkryj nowe możliwości! Jeśli latem było za ciepło na bieganie, jesień jest idealna. Z kolei zimą może wypróbujesz coś ze sportów zimowych? Do nowych form aktywności, które są atrakcyjne, dużo łatwiej się zmobilizować.