Co pić, żeby schudnąć?

Wiele mówi się o tym co jeść, by schudnąć. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że płyny, które przyjmujemy są równie istotne w procesie spalania tłuszczu. Z jakich napojów więc zrezygnować, a jakie dodać do swojego menu?

Po pierwsze – kawa

O tym, że kawa daje energetycznego kopa wiedzą już nawet dzieci. Ale czy tak samo oczywiste jest, że filiżanka czarnej kawy może działać wyszczuplająco? Kofeina zawarta w tym aromatycznym napoju pobudza metabolizm do szybszego działania, a w konsekwencji przyspiesza proces odchudzania. Warunek jest tylko jeden: kawa musi być czarna! Miłośnicy cukru i słodkiej śmietanki powinni je czym prędzej odstawić, aby móc czerpać z kawy więcej niż tylko efekt ożywienia.

Po drugie – czerwona herbata

Czerwona herbata – tak samo jak kawa – zawiera kofeinę. Jej działanie jest jednak nieco inne. Kofeina zawarta w pu-erh wchłania się wolniej, a przez to znacznie dłużej pozostaje w organizmie. Picie czerwonej herbaty wspomaga trawienie oraz reguluje pracę żołądka. Jest ona również uważana za przyjaciółkę zdrowego żywienia, ponieważ umożliwia wchłonięcie tłusczów o znacznie prostszej budowie oraz sprawia, że z pożywienia przenika do organizmu więcej odżywczych substancji. Dlatego tak ważne, by czerwoną herbatę pić zaraz po posiłku. Optymalna ilość czerwonego naparu to 3-5 filiżanek dziennie.

Po trzecie – woda z cytryną

Już sama woda w czystej postaci nawilża organizm od wewnątrz i przyspiesza proces przemiany materii. Dodając do niej cytrynę wspomagamy trawienie i wypłukujemy toksyny z naszego organizmu. Poza tym przyrządzenie lemoniady jest tanie, proste w wykonaniu i nie zabiera dużo czasu. Warto również pamiętać, że witamina C zawarta w cytrynie wspomaga usuwanie cholesterolu i czynnie uczestniczy w metabolizmie tłuszczów. Poza tym, woda z cytryną nie ma sobie równych w gaszeniu (nie tylko) letniego pragnienia.

2 thoughts on “Co pić, żeby schudnąć?

Comments are closed.