Tłuste produkty, przy których schudniesz!

         

Kiedy ktoś słyszy o jedzeniu tłuszczu, a jest na diecie, ma ochotę uciec. Tłuszcze są uważane za największych wrogów smukłej sylwetki. A jednak wśród nich są też tłuszcze dietetyczne, od których nie tylko nie przybędzie kilogramów, ale… jeszcze się zredukują!

         

Prawda jest taka, że nasza dieta powinna być zbilansowana. Oznacza to, że muszą być w niej i węglowodany i tłuszcze. O ile należy unikać fast foodów i wszystkich tłuszczy trans, o tyle jest szereg produktów spożywczych, które zawierają niezbędne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe. Co powinno znaleźć się w menu?

        

  1. Awokado. Ten owoc jest dość kaloryczny, bo zawiera 160 kcal, ale ma przy tym duże ilości kwasów omega-3. Poza tym nie zawiera prawie w ogóle cukru, hamuje apetyt i może zastąpić masło.
  2. Ryby morskie. Są zdecydowanie zdrowsze niż mięso. Mają dużo białka i kwasy omega-3, a ich regularne spożywanie sprzyja chudnięciu.
  3. Oliwa z oliwek. Tutaj również na pierwszy rzut oka jest sam tłuszcz. Jednak w przeciwieństwie do tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, zawiera mnóstwo antyoksydantów i witamin.
  4. Olej kokosowy. Przede wszystkim wspiera metabolizm energetyczny i spalanie kalorii.
  5. Orzechy. W 100 g jest aż 600 kcal, a mimo to nie są tuczące. Z jednej strony zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe regulujące nasz metabolizm. Z drugiej dają uczucie sytości, więc nie podjadamy.
  6. Pełnotłuste mleko. Jeśli w naszej diecie jest mleko, powinniśmy sięgać po pełnotłuste. Odtłuszczone mleko jest dla naszego organizmu bezwartościowe, nie zawiera wapnia i witamin. Ich brak skłania komórki tłuszczowe do robienia zapasów.