Ćwiczenia w ciąży – 4 razy na tak

          

Zdania na temat uprawiania aktywności fizycznej w ciąży, są podzielone. Jest grupa kobiet aktywnych, które nie chcą zaprzestać ćwiczeń w ciąży, a jest i taka, która obawia się, że nadmierny wysiłek może zaszkodzić. Kiedy i co warto ćwiczyć w ciąży?

        

Dzisiaj zostaną przytoczone argumenty przemawiające za tym, by wziąć pod uwagę aktywność fizyczną w ciąży. W kolejnym temacie poznacie najczęściej polecane ćwiczenia. O ile w takich sytuacjach, jak zagrożenie ciąży, uprawianie sportu trzeba skonsultować z lekarzem, o tyle przy prawidłowym przebiegu, obserwuje się wiele pozytywów. Zatem, co przemawia za?

         

  1. Lepsza samoocena. Wśród najważniejszych powodów, dla których warto ćwiczyć, na pierwszym miejscu będzie samoocena. Poprzez ćwiczenia reguluje się gospodarkę hormonalną. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, a ćwiczenia rozluźniają i poprawiają nastrój.
  2. Figura i kondycja skóry. Jeśli przyszła młoda mama zamierza aktywnie spędzić najbliższe miesiące, ma większą szansę na to, by jej sylwetka lepiej się prezentowała. Zazwyczaj kobiety, które ćwiczą, przybierają kilka kilogramów mniej. Na aktywności fizycznej korzysta także skóra. Poprzez wspieranie intensywniejszej pracy układu oddechowego i krwionośnego, skóra staje się bardziej elastyczna, a to z kolei oznacza mniejsze ryzyko rozstępów.
  3. Łagodzenie ciążowych dolegliwości. Ciąża to okres, w którym pojawia się wiele dolegliwości. Poprzez rozciąganie się, można wiele z nich zniwelować, jak bóle dolnych partii kręgosłupa. Przez lepsze dotlenienie organizmu, mniej prawdopodobne jest pojawienie się żylaków czy puchnięcie nóg.
  4. Szybszy poród bez powikłań. Regularne ćwiczenia są korzystne nie tylko w okresie ciąży. Pomogą także przygotować organizm do porodu. Kobiety preferujące aktywny styl życia, dużo rzadziej mają powikłania podczas porodu. Poza tym przebiega on szybciej.