Czy znasz już 4 zalety ćwiczenia o poranku?

Fakty są takie, że każda minuta poświęcona na aktywność fizyczną jest czasem wykorzystanym dobrze. Istnieje jednak ogromna grupa rannych ptaszków, która bardzo przekonywująco zachęca do odbywania treningów tuż po przebudzeniu. Dlaczego warto dać się namówić?

Systematyczność, zaangażowanie, odpowiednia technika – od dawna wiadomo, że właśnie te elementy zapewniają formę i figurę godne pozazdroszczenia. W ostatnim czasie naukowcy odkryli, że nie bez znaczenia dla efektów końcowych jest także pora wykonywania ćwiczeń. Co konkretnie zyskujemy wybierając poranki?

1.TURBOMETABOLIZM

Po nocy nasz poziom cukru oraz glikogenu znajduje się na dość niskim poziomie, dlatego poranne ćwiczenia pomagają nam dobrać się bezpośrednio do zapasów niechcianego tłuszczyku. Poza tym rozkręcają porządnie metabolizm, który pozostanie na wysokich obrotach co najmniej do obiadu.

2. ENDORFINOWE DZIEŃ DOBRY

Stan euforii po treningu przeniesie się na wszystkie czynności, które zamierzamy wykonać o poranku. Będziemy mieć więcej energii do pracy, nauki, sprzątania, naprawiania samochodu i pieczenia ciasta – słowem, wszystkiego, czego się podejmiemy. I to bez małej czarnej w filiżance!

3. MNIEJSZY GŁÓD

Pozytywnie zakończony trening powstrzymuje nas od sięgnięcia po rzeczy tłuste, słodkie i niezdrowe. Zwyczajnie szkoda nam będzie wysiłku włożonego w ćwiczenia. Dzięki temu przejmiemy kontrolę nad naszym codziennym menu i oszczędzimy sobie wielu niepotrzebnych kalorii.

4. ŻABA NAJSMACZNIEJSZA O PORANKU

Trenerzy personalni twierdzą, że motywacji do działania dodaje zjedzenie największej żaby od razu, czyli zrobienie rzeczy, której (paradoksalnie) najbardziej nam się nie chce. Zamiast zadręczać się cały dzień i wynajdować tysiące powodów, dla których mielibyśmy odpuścić trening, lepiej połknąć od razu tę żabę! A resztę czasu spędzić będąc maksymalnie skoncentrowanym i zmobilizowanym do działania.

I na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia – po śniadaniu czy na czczo? Tutaj właściwie wszystko zależy od nas i nie należy robić nic wbrew sobie. Warto jedynie pamiętać, że jeśli chcemy by poranne ćwiczenia spalały tkankę tłuszczową – musimy wykonywać je w tempie umiarkowanym, konwersacyjnym.

cwiczenia o poranku