Aktywność w plenerze – przykłady ćwiczeń

Lato nie będzie trwać wiecznie, dlatego trzeba jak najlepiej wykorzystać jego uroki. Ta dobra rada dotyczy zwłaszcza amatorów ruchu i sportu, dla których wakacyjna aura roztacza bardzo wiele różnych możliwości.

Świeże powietrze wpływa pozytywnie na układ oddechowy i dotlenia organizm, a słońce dostarcza nam witaminy D – tak cennej i potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkową zaletą treningów outdoorowych jest możliwość zmiany otoczenia i zerwanie z monotonią, która często pojawia się choćby przy treningach na bieżni.

Co, gdzie i jak ćwiczyć?

Jedną z najbardziej popularnych aktywności zewnętrznych jest joga. Aby wykonać godzinny zestaw ćwiczeń wystarczy wygodny strój i skrawek odosobnionego miejsca. Można gimnastykować się w pojedynkę, w parze lub w grupie. Uprawianie jogi pośród natury jest uznawane przez wielu ludzi za wiele bardziej oczywiste niż robienie tego w czterech ścianach.

Kolejną możliwością jest badmnington – często niedoceniany, ale bardzo wymagający pod względem fizycznym. Być może fakt, że jest to jedna z olimpijskich dyscyplin pozwoli niektórym podejść poważniej do tego sportu. Badmington jest o tyle przyjemną rekreacją, że łączy w sobie ruch, zabawę i odrobinę rywalizacji. Ostatnio bardzo popularne stało się także freesby, czyli gra, która polega na wymianie rzutów plastikowym krążkiem z odpowiednio dużej odległości.

Sprzyjające warunki naturalne można wykorzystać również wykonując ćwiczenia obwodowe. Wszelkiego rodzaju pompki, brzuszki, wykroki, sprinty, czy podpory i przeskoki z wykorzystaniem różnego typu obiektów (jak np. drzewa lub ławki) wzmocnią mięśnie i urozmaicą trening. A do tego nie wymagają posiadania żadnego sprzętu!

Oprócz tego jest jeszcze masa innych aktywności jak: bieganie, jazda na rowerze, spacer po górach, rolki – które można wykonywać praktycznie przez cały rok, ale najprzyjemniej jest właśnie latem. Na treningi w zamkniętych pomieszczeniach będzie jeszcze czas przez długie jesienne i zimowe dni, dlatego teraz warto jak najwięcej ruchu zaplanować na zewnątrz. W ten sposób możemy ofiarować prezent zarówno ciału, jak i duszy.

5883741_14Aktywnowplenerze-przykadywicze