Odzyskać formę przed wiosną – 4 porady

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Dla jednych oznacza to więcej słońca i ostateczne pożegnanie z ciężkimi kurtkami, a dla innych gorączkowe poszukiwanie sposobu na pozbycie się wstydliwego, zimowego bagażu. Co zrobić, by już na wiosnę cieszyć się piękną sylwetką?


Nie ma sensu panikować, nawet jeśli dopiero co wybudziliśmy się z zimowego snu. Warto raczej skupić energię na realizacji planu awaryjnego:

Po pierwsze – szybki rachunek sumienia

Na początek trzeba odpowiedzieć sobie szczerze na podstawowe pytanie: jakie są nasze największe grzeszki żywieniowe. W ten sposób przybliżymy się do prawdy o tym, co tak naprawdę nas gubi. Czasami są to fast foody, czasami słodycze, a jeszcze innym razem zbyt wiele potraw mącznych w codziennym menu. Warto poznać swoich wrogów, aby skutecznie i szybko ich wyeliminować.

Po drugie – mądra różnorodność

Wszelkiego typu monodiety można porównać do wilka w owczej skórze. Wydają się być konkretne i efektywne, ale na dłuższą metę nie są dobre dla naszego zdrowia. Warto więc jeść pokarmy z każdego szczebla piramidy żywieniowej, pamiętając zawsze o rozsądku i umiarze. Zamiast więc przerzucać się tylko na białko, warto dodać do diety owoce, warzywa, pełnoziarnisty makaron, kasze i zdrowe tłuszcze.

Po trzecie – przyjaciele turbo metabolizmu

Wcale nie trzeba spędzać całych dni na siłowni, aby uzyskać wymarzoną formę. Wystarczy zaprzyjaźnić się z aktywnościami, które podkręcają maksymalnie przemianę materii. Na szczególną uwagę zasługują tu treningi interwałowe (HIIT lub Tabata). Trwają one ok. 30 min, a mogą zdziałać cuda z metabolizmem.

Po czwarte – napojowa zmiana warty

Kiedy za oknem robi się cieplej można bez żalu odstawić gorące czekolady, herbaty z sokiem malinowym i słodkie kawy latte. Zamiast nich stery przejmują: woda z cytryną i miętą oraz owocowe koktajle. Zdrowo, lekko i zdecydowanie mniej kalorycznie.

Wiosna sprzyja zmianom i daje energię do działania. Dlatego dodatkowe kilogramy można zrzucić znacznie łatwiej i przyjemniej. Powodzenia!