4 produkty, które dodają energii

          

Na przełomie lata dopada nas zwykle zespół przewlekłego zmęczenia. Odczuwamy wtedy nagły spadek formy, znużenie i niedobór energii. Jak ratować się przed jesienną depresją? Czy wiesz, że niektóre produkty mogą dawać pozytywnego kopa do działania?

             

Oto 4 produkty, które pomagają przetrwać jesienną chandrę. Warto mieć je pod ręką, aby móc na bieżąco uzupełniać utracone zapasy energii:

             
BURAK

Sok, smoothie lub nawet sałatka z buraka są w stanie poprawić wydolność organizmu. Są też źródłem betainy – składnika, który przeciwdziała depresji, wywołuje dobry nastrój i zapewnia poczucie odprężenia. Buraki spożywane regularnie niwelują problemy z bezsennością i wpływają dodatnio na bystrość umysłu.

        

ZIELONA HERBATA

Jeśli zaparzymy ją prawidłowo, z pewnością postawi nas na nogi. Aby skorzystać z działania pobudzającego należy sięgnąć po napar z pierwszego parzenia. Co więcej – nie powinno ono trwać dłużej niż 5 minut. Zielona herbata stymuluje organizm do działania i pomaga się skoncentrować.

       

ORZECHY

Są źródłem wielu cennych dla zdrowia składników. Wspomagają zdrowy sen, dzięki któremu ładujemy akumulatory i regenerujemy organizm. Poprawiają także pamięć i koncentrację i odżywiają mózg, dzięki czemu możemy szybciej myśleć i łatwiej kojarzyć fakty. Poza tym w orzechach znajduje się także duża ilość kwasów omega-3, które wpływają pozytywnie na samopoczucie.

        

KAWA

Kawa – a w szczególności mała czarna – działa energetyzująco i pobudzająco. Dzieje się tak dzięki kofeinie, która uznawana jest za najbardziej popularną substancję psychoaktywną na świecie. Poprzez podniesienie poziomu adrenaliny i dopaminy przyspiesza nasz metabolizm, a my czujemy się tak jakby ktoś naładował nas energią. Kofeina działa jednak uzależniająco, a jej nadmiar może wypłukiwać z organizmu ważne składniki mineralne. Dlatego lepiej poprzestać na maksymalnie 3-4 filiżankach dziennie.

      

       

Kiedy dni znacznie krótsze, a słońca coraz mniej, warto mieć pod ręką naturalną broń na osłabienie i apatię. Dzięki tym składnikom jesienna depresja nie będzie miała z nami najmniejszych szans!