Ciekawe odmiany fitnessu: Piloxing

Świat fitnessu zmienia się bardzo dynamicznie: co i rusz pojawiają się nowe, interesujące propozycje, które pomagają ożywić nieco treningową rutynę. Jednym z takich trendów jest piloxing stanowiący ciekawą mieszankę trzech pozornie różnych treningów. Czy warto go wypróbować?


Na czym polega piloxing?

Piloxing to twór, który łączy w sobie trzy aktywności ruchowe: pilates, boks i taniec. Poszczególne sekwencje ćwiczeń wykonuje się zwykle na boso celem wzmocnienia stawów skokowych i poprawy balansu ciała. Autorka programu – Viveca Jensen – zaleca też stosowanie specjalnych rękawiczek z obciążeniem (opcjonalnie hantli do 0,5 kg), które dodatkowo wymodelują ramiona.

Podczas zajęć piloxingu wykonuje się cardio i interwały w pierwszych dwóch segmentach ćwiczeniowych oraz wyciszenie organizmu poprzez wykonywanie stojących figur z pilatesu.


Dla kogo jest piloxing?

Intensywne i różnorodne zajęcia piloxingu to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, które chciałyby zmniejszyć swoją wagę i nadać ciału ładny, wyrzeźbiony kształt. To też dobre rozwiązanie w przypadku osób znudzonych już swoją stałą rutyną treningową.

Piloxing mogą trenować osoby w każdym wieku, bez względu na prezentowany poziom kondycji.


Piloxing – efekty i korzyści

Piloxing angażuje praktycznie wszystkie partie mięśniowe, dlatego podczas jednych zajęć (ok. 1godz.) można spalić nawet 900 kcal. Zalety trenowania piloxingu to m.in.:

  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej
  • Poprawa krążenia
  • Modelowanie sylwetki
  • Wzmocnienie kręgosłupa
  • Zwiększenie koordynacji ruchowej
  • Przyspieszenie metabolizmu.

              

Trening piloxingu wykonywany ok. 3-4 razy w tygodniu pomoże zwiększyć kondycję i siłę mięśni, poprawi również krążenie i wpłynie pozytywnie na codzienne samopoczucie.