Jak zdobyć plażowe ciało? – zestaw ćwiczeń do wykonania na plaży

           

Czy jeśli chcemy mieć plażowe ciało, wystarczy udać się na plażę? Nie do końca… ale już poćwiczyć – nie zaszkodzi! Sprawdź które treningi na piasku pomogą ci zmniejszyć zbędny balast.

         

Piasek to mało stabilne podłoże, które w przypadku ćwiczeń okazuje się jednak bardzo przydatne. Utrzymanie odpowiedniej pozycji na nierównej powierzchni pobudza do pracy mięśnie głębokie i rozwija w ten sposób naszą stabilność i równowagę. Poza tym trening na świeżym powietrzu to samo zdrowie, duża dawka witaminy D, naturalna opalenizna i czysta przyjemność, czyli idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

         

Przykładowe ćwiczenia na piasku

Z poniższych propozycji najlepiej ułożyć obwody (sekwencje), które powtórzymy dowolną ilość razy, poświęcając każdemu ćwiczeniu co najmniej 30 sekund: 

  • Wykroki i zakroki
  • Burpees
  • Pompki
  • Russian twist z obciążeniem (np. napełniona butelką)
  • Pozycja deski lub inne ćwiczenia izometryczne

Innym, ciekawym pomysłem jest też ruch w formie zabawy, a więc siatkówka plażowa, frisbee, czy badminton.

            

Bieganie na piasku

Jogging na plaży to męcząca, ale i bardzo korzystna opcja. Na ten rodzaj aktywności najlepiej wybrać mokry piasek znajdujący wzdłuż linii wody. Nie zaszkodzi również zostawić obuwie na kocu i pobiec boso. Pomoże nam to ulepszyć swoją technikę i wprowadzi ciekawe urozmaicenie  biegowego treningu.

       

        

Decydując się na plażowy trening należy wybierać raczej chłodniejsze pory dnia, a więc poranki i wieczory. Tak jak w przypadku wszystkich ćwiczeń outdoroowych, trzeba też pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.