Aloes w diecie odchudzającej – czy to działa?

          

Dlaczego aloes pojawia się tak często w składzie różnych soków, maści i kosmetyków? Ponieważ posiada wiele cennych substancji, które wykazują bardzo wszechstronne właściwości. Przekonajmy się jak działa aloes oraz czy naprawdę pomaga schudnąć.

          

Aloes to roślina, którą docenili już starożytni Egipcjanie, jednak potrzeba było wielu lat, aby tę wiedzę potwierdziły także badania. Oto 4 kluczowe właściwości aloesu, wskazywane przez naukowców:

         

  1. Wspomaga odchudzanie

Stosowanie aloesu przyspiesza metabolizm, reguluje trawienie i bierze udział w przemianach energetycznych na poziomie komórkowym. To wszystko sprawia, że proces odchudzania przebiega o wiele szybciej i łatwiej.

     

  1. Oczyszcza organizm

Sok z aloesu niweluje zaparcia i ma delikatne działanie przeczyszczające. Dzięki temu z organizmu usuwane są zalegające złogi oraz toksyny wpływające negatywnie na efektywność odchudzania, a także na nasze ogólne samopoczucie.

          

  1. Zwiększa odporność

Aloes zawiera polisacharydy wspierające funkcje obronne organizmu oraz przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i spowalniają starzenie się organizmu.

    

  1. Dostarcza cenne substancje aktywne

Stwierdzono, że aloes może zawierać nawet 200 cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Witaminy: A, C, E, B1, B6, B12
  • Pierwiastki: miedź, magnez, potas, chrom, wapń, cynk, żelazo
  • Aminokwasy: arginina, glicyna, lizyna

     

Aloes – stosowanie

Najlepszą formą przyjmowania aloesu jest sok ze świeżych liści. Wystarczy, że 3 razy dziennie przyjmiemy ok. 1 łyżeczkę tego roztworu. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się przekraczać zalecanej dawki 50 ml czystego, nierozcieńczonego aloesu dziennie.