Letnie sporty w miejskiej dżungli

          

Lato, jak żadna inna pora roku, sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej. Dobre warunki pogodowe i wiele darmowych ćwiczeń poza domem to dowody na to, że w okresie letnim ze sportem może być nam bardziej po drodze. Jak spędzić czas aktywnie, nawet jeśli mieszkamy w dużym mieście?

          

Ciepłe, letnie dni zachęcają do wyjścia z domu i spędzenia czasu w sposób aktywny. Możliwości jest wiele, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie:

       

Street workout

To wymagająca, ale jednocześnie bardzo ciekawa odmiana aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a do tego – całkowicie darmowa! Street workout to różnego rodzaju ćwiczenia siłowe, które można wykonywać z zastosowaniem zabudowy miejskiej (barierki, ławki, trzepaki) lub na specjalne do tego przystosowanych placach. Taki uliczny trening może wymagać nieco wysiłku i kondycji, ale uczucie towarzyszące samodzielnym podciągnięciom na drążku lub zrobieniu ludzkiej flagi, z pewnością wynagrodzą cały wcześniejszy trud.

        

Jazda na rolkach

Rolki to dobry pomysł rozruszanie ciała, wyrzeźbienie ud i podniesienie pośladków. Z drugiej strony rolki są też doskonałym środkiem transportu. Osoby, które potrafią poruszać się płynnie na rolkach, mogą przemieszczać się bez problemu po mieście, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Ostatnio modną alternatywą dla rolek są także deskorolki.

        

Badminton lub frisbee

To z kolei pomysł na aktywne spędzanie czasu w większym gronie osób. Wystarczy niewielka polana lub każda inna przestrzeń pozwalająca na swobodny odbijanie lotki lub rzut plastikowym dyskiem. Są to gry, które mogą bawić dzięki zdrowej rywalizacji, ale niech nikogo nie zwiodą pozory – badminton i frisbee są niezwykle wymagające i można mocno się przy nich napocić.

     

Kryta pływalnia lub basen otwarty

W każdym większym mieście działa kryta pływalnia, na której można popływać nawet w deszczowe dni. Ale w okresie letnim otwierają się również sezonowe baseny otwarte oraz darmowe, strzeżone kąpieliska. Przyjemnie chłodna woda daje nam sposobność do ochłodzenia się, a jednocześnie zapewnia wiele możliwości treningowych.

         

     

Rower

Jeśli nie posiadamy własnego roweru, w wielu miastach możemy wypożyczyć tzw. rowery miejskie. Pomagają one w sprawnym przemieszczaniu się od punktu A do punktu B, a w połączeniu z wieloma ciekawymi ścieżkami rowerowymi, stanowią bardzo interesującą opcję na aktywny wypoczynek.

     

   

Lato w mieście nie musi być nudne. Wręcz przeciwnie – do dyspozycji mamy wiele sportowych możliwości, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.