Jak obejść braku czasu, by ćwiczyć częściej

           

Bycie zajętym jest ostatnio tak popularne, że mało kto zastanawia się jeszcze ile w tym produktywności. Bo być zajętym to nie to samo co faktycznie robić, a brak czasu to tak naprawdę nieumiejętne planowanie. Jak z tym skończyć?

       
Każdy, kto choć raz w życiu stwierdził, że nie ma czasu na sport, powinien wziąć sobie do serca przesłanie:

Jeśli chcesz – znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz – znajdziesz wymówkę.

Zasłanianie się czasem, gdy ktoś pyta nas o odbyty trening, jest w 99,9% przypadków zwykłym oszustwem. Zobacz jak zmienić swoje nastawienie, żeby trenować więcej i cieszyć się dobrą kondycją:
          

1# Zacznij od priorytetów

Czy zastanawiasz się czasami jak wiele swojego wolnego czasu poświęcasz na przeglądanie social mediów? Nie liczymy ile minut w ciągu dnia oddajemy Instagramowi lub Facebookowi. A szkoda, bo często jest to więcej niż pół godziny. Jeśli ten czas przeznaczyć na sport, moglibyśmy wykonać całkiem fajny trening. Wszystko jest kwestią priorytetów, dlatego warto zastanowić się co jest dla nas ważniejsze: zdjęcia obcych, szczupłych osób w sieci, czy zobaczenie swojego własnego, wysportowanego ciała w lustrze?
        

2# Trening potraktuj bardzo serio

Często odkładamy wykonanie treningu przekonując siebie i innych, że na pewno go wykonamy, jeśli tylko zostanie nam czasu. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie znajdziemy tego wolnego ,,okienka”, dlatego trzeba zmienić podejście. Zamiast traktować ćwiczenia po macoszemu, lepiej ustawić ich ważność na równi z innymi, codziennymi obowiązkami. Jeśli zaplanujemy wcześniej konkretną godzinę, długość i rodzaj aktywności, jest większa szansa, że trening zostanie odbyty.
        

3# Cokolwiek znaczy więcej niż nic

Jak to mówią, lepszy kwadrans treningu w nogach, niż godzina ćwiczeń w głowie. Nawet kilkanaście minut intensywnego treningu pozwoli wyrobić nawyk i zapewni długofalowe rezultaty. Każdą wolniejszą chwilę można przeznaczyć na ćwiczenia: stojąc w kolejce zrób wznosy na palcach, oglądając telewizję wykonaj serię pajacyków, przysiadów i pompek. Nawet podczas zajęć tak niepozornych jak choćby gotowanie można wykonać krótki, ale jakże intensywny trening.

     

     
Nikt nie rozkaże nam, byśmy uprawiali sport regularnie – bo to nie o nakazy, czy opinię innych tutaj chodzi. Trzeba uświadomić sobie, że robimy to przede wszystkim dla siebie: swojego zdrowia, samopoczucia i kondycji. Każdy, nawet krótki trening zaprocentuje, dlatego w zamian za wymówki, poszukaj lepiej rozwiązań!