Jak schudnąć do lata? – najlepiej zacząć wiosną!

          

Często wierzymy, że aby zacząć dbać o swoją figurę, najpierw musi nastąpić odpowiedni – a najlepiej przełomowy – moment. Kiedy więc entuzjazm i emocje noworocznych postanowień opadły, trzeba znaleźć inny, mocny punkt zaczepienia. Szczęśliwie na horyzoncie pojawia się wiosna, a wraz z nią wiele powodów i sposobów na zrzucenie dodatkowych kilogramów.

           

Dlaczego najlepiej odchudzać się wiosną?

Kiedy nadchodzi wiosna, mało kto pamięta już o swojej długiej liście postanowień noworocznych. Zapał, który płonął z taką siłą na początku stycznia, w kwietniu jest już tylko dalekim wspomnieniem. Odpuszczając, czujemy się zrezygnowani i rozczarowani, ale obiecujemy sobie, że za rok już na pewno się uda. Ale czy trzeba czekać cały rok? Przecież wiosna to idealny moment, żeby zawalczyć o wymarzoną sylwetkę!

Wiosna to przede wszystkim ocieplenie klimatu. Dzień jest dłuższy, a temperatura wyższa, dlatego chęć na ćwiczenia outdoorowe automatycznie wrasta.  Poza tym, na wiosnę nie czujemy aż tak dużej presji, jak w okresie noworocznym. Znika gdzieś stres związany z hasłem ,, nowy rok, nowy ja”, a w zamian pojawia się radość z ćwiczeń. Zbliżające się lato może być dodatkową motywacją, jednak jest jeszcze na tyle daleko, że mamy szansę przygotować się do niego bez stresu.

          

Jak zbudować formę na wiosnę?

Jeśli zaczniemy już dziś – spokojnie i bez przeciążania się – do lata uda nam się wypracować piękną, smukłą sylwetkę. Ta świadomość jest krzepiąca i może stanowić zachętę do podjęcia regularnych treningów. O czym warto pamiętać?

           

1. Tylko realne cele – nauczeni zimową porażką wiemy już, że codzienny trening o 6.00 rano, to raczej marzenie niż plan. Mądrzejsi o to doświadczenie, mamy większą świadomość tego na co naprawę nas stać, jakie zagrożenia przed nami stoją oraz ile czasu faktycznie możemy poświęcić na aktywność fizyczną. Ważne, by stawiać na realne i mierzalne cele.

2. Do wyboru do koloru – cieplejsza aura pozwala na większą różnorodność. Można odkurzyć zimujące w piwnicy sprzęty takie jaka rower, rolki, czyrakietki do badmintona. Nie trzeba już zamykać się w ciasnej siłowni, ponieważ trening na świeżym powietrzu jest znacznie bardziej satysfakcjonujący.

3. Zdrowo i kolorowo – oprócz ćwiczeń, wiosna sprzyja także zdrowej diecie. W warzywniakach pojawia się coraz więcej kolorowych owoców i warzyw, dlatego możemy pozwolić sobie na większe szaleństwo na talerzach.

      

   

Wiosna to czas szczególny – wszystkie pokusy związane ze świętami już minęły, a nam udziela się atmosfera rozkwitu i witalności. Szansa na to, że tym razem uda się nam osiągnąć figurę marzeń, jest naprawdę spora. Pozostało więc tylko poczuć wiosenną energię i… zakasać rękawy!