Dlaczego warto się ruszać?

         

Wiele osób myśli, że podstawowym celem ćwiczeń jest redukcja wagi. W rzeczywistości jednak, to tylko namiastka efektów, które może nam zagwarantować regularna aktywność fizyczna. Czy wiesz co dobrego Cię czeka, jeśli w końcu zdecydujesz się opuścić swoją wygodną strefę lenistwa?

         

Więcej energii

Dzięki aktywności fizycznej zyskujemy zdecydowanie więcej energii. Budzimy się pełni werwy, która towarzyszy nam aż do końca dnia. Nie męczymy się też tak szybko jak wcześniej, dlatego zamiast słów ,,Nie chce mi się”, częściej wypowiadamy ,,Jasne! Wchodzę w to!”.

          

Większa wytrzymałość

Z każdym kolejnym treningiem stajemy się silniejsi i szybsi. Potrafimy wykonać więcej powtórzeń i to, co jeszcze miesiąc wcześniej wydawało się nieosiągalne, teraz przychodzi nam znacznie łatwiej. Nasza kondycja wyraźnie się poprawia – nie tylko podczas ćwiczeń, ale także w różnych codziennych sytuacjach.

         

Lepszy humor

Czy wszyscy słyszeli już o mocy, jaką posiadają endorfiny? Kiedy dopada nas złość, najlepiej iść poćwiczyć. Po intensywnym treningu całe napięcie i stres ulatniają się w magiczny sposób: zamiast ciskania piorunami, zaczynamy rozdawać uśmiechy na prawo i lewo. Z każdym kolejnym treningiem poprawia się również nasze zdrowie, a wraz z nim naturalnie przychodzi dobre samopoczucie.

         

Lepsza organizacja czasu

Osoby, które postanawiają uprawiać sport regularnie, często zauważają, że czas spędzony na treningu pomaga nie tylko ciału, ale również umysłowi. Systematyczny ruch poprawia pamięć, bystrość umysłu i organizację. Ci, którzy są skłonni dokonywać poświęceń i wyrzeczeń dla treningów, są również bardziej zdyscyplinowani na co dzień. Nie można nazwać przypadkiem tego, że ludzie, który angażują się w aktywność fizyczną, zaczynają odnosić sukcesy także w innych obszarach swojego życia.

        

         

Proces chudnięcia przebiega inaczej u każdego z nas. Nawet wtedy, gdy gubimy kilogramy bardzo powoli (lub nie gubimy ich wcale), to w naszym organizmie i tak dochodzi do wielu innych, bardzo ważnych zmian. Dlatego nie warto się zniechęcać liczbami, które wskazuje waga. Uprawiajmy sport dla pasji, zdrowia i uśmiechu, a wtedy nigdy nie będziemy mieć dosyć!