Zumba – odchudzanie w rytmie latino

             

Każdy, kto choć raz uczestniczył w zajęciach zumby może potwierdzić, że to jedna z najbardziej przyjemnych form wysmuklania sylwetki. Nawet jesienna chandra nie ma szans w starciu z tak dużą dawką energii, radości i dobrej zabawy. Dlaczego warto spróbować?

        

Zumba: Charakterystyka zajęć

Zumba łączy w sobie elementy tańca latynoskiego oraz aerobiku. Bazuje na prostych sekwencjach i nieskomplikowanych układach, które wykonuje się przy akompaniamencie energetycznych utworów latino. Efektywność zajęć wynika z wykorzystania mocy interwałów: spokojniejsza muzyka przeplata się z bardziej ożywionymi rytmami, a wolniejsze kroki z szybszymi.

           

          

Zumba: Korzyści dla ćwiczącego

Jedną z największych zalet zumby jest sposób, w jaki poprawia ona samopoczucie. Po godzinnych zajęciach wychodzimy naładowani endorfinami, całkowicie odstresowani i pełni zapału do życia. Poza tym zumba to także cardio, można więc liczyć na intensywne modelowanie sylwetki: podczas jednej, godzinnej sesji spalimy mimochodem nawet 600 kcal. Regularne treningi zumby pozwalają również poprawić kondycję i wzmocnić układ mięśniowy.

                   

Czy zumba jest dla każdego?

W zumbie najważniejszy jest relaks i czysta, niewymuszona frajda. Stopień trudności jest na tyle przystępny, że każdy – bez względu na płeć i wiek – może spróbować swoich sił na takich zajęciach. Wystarczy wygodny strój i obuwie oraz sprawność fizyczna choćby na poziomie podstawowym. Dzięki temu z każdego treningu zumby będziemy mogli wyciągnąć same korzyści.