Dieta w służbie zdrowej cery

 

W kwestii pielęgnacji skóry prym nadal wiodą kobiety. Również panowie przekonują się jednak stopniowo, że zdrowa i zadbana cera to ważna sprawa. Kupujemy coraz to nowe produkty kosmetyczne i wydajemy krocie na kosztowne zabiegi pielęgnacyjne. A przecież wszystko co najpotrzebniejsze dla zadbanej cery, znajduje się w naszej lodówce.

 

Twarz to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy dbać o jej wygląd, aby zachęcała: zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i w relacjach damsko-męskich. Co powinno znaleźć się w naszym menu, byśmy mogli uniknąć problemów z trądzikiem i przebarwieniami na skórze?

 

WODA

Woda rozwiązała już nie jeden zdrowotny problem. Także tym razem przychodzi nam na ratunek. Nawilża skórę i wypłukuje z organizmu toksyny, które mogłyby zaowocować nieestetycznymi zmianami na twarzy. Warto wypijać co najmniej 6-8 szklanek wody dziennie, aby zapewnić sobie sprężystą, promienną skórę bez niedoskonałości.

 

 

ANTYOKSYDANTY

Przeciwutleniacze osłabiają działanie wolnych rodników, które mogłyby się przyczynić do utraty elastyczności naszej skóry. Dlatego w codziennym jadłospisie powinniśmy uwzględnić dużo produktów pełniących rolę antyoksydantów, np.: jabłko, gorzka czekolada, jagody goji, malina, żurawina, aronia, porzeczka, pomidor.

 

 

WITAMINY

Najbardziej cenne witaminy dla naszej skóry to: witamina B, Witamina C, witamina D oraz witamina E. Oczywiście, można zdecydować się na suplementację w postaci tabletek, najlepiej jednak, jeśli powyższe witaminy dostarczymy do organizmu bezpośrednio z pożywienia. Do swojej diety warto dodać surowe warzywa – im więcej i im bardziej różnorodnie, tym lepiej.

 

 

Dieta potrafi zdziałać cuda z cerą. Należy jednak pamiętać, że każdy kij ma dwa końce – jeśli  w naszym menu pozwolimy sobie na zbyt duże ilości tłuszczów, cukrów złożonych lub przetworzoną żywność, skóra na naszej twarzy szybko zaprotestuje.