Apetyczne pośladki – 4 najlepsze ćwiczenia

 

Kształtne pośladki są w cenie, i to nie tylko latem. Co więcej – nie tylko u pań! Jędrna zaokrąglona pupa może być zniewalającym atutem bez względu na płeć. Żeby jednak nie było tak kolorowo, najpierw trzeba włożyć trochę trudu w wyrzeźbienie ich. A jeszcze wcześniej, poznać najbardziej efektywne ćwiczenia na pośladki.

 

Ćwiczenie nr#1 – Unoszenie pośladków w leżeniu na plecach

To banalnie proste ćwiczenie, ale jednocześnie niezwykle skuteczne. Wystarczy położyć się na podłodze z ugiętymi kolanami. Następnie odrywamy pupę od maty tak aby w kolanach pojawił się kąt prosty. Kiedy pośladki są na górze spinamy mięśnie przez 2-3 sekundy i opuszczamy na dół, nie kładąc jednak pośladków na podłożu. Ilość powtórzeń i serii zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Istnieją wariacje tego ćwiczenia np. unoszenia pośladków na piłce fitnessowej.

 

 

Ćwiczenie nr#2 – Przysiady wraz z różnymi wariacjami

Przysiady to chyba jedno z najbardziej popularnych propozycji w temacie uniesionych pośladków. Kiedyś panowało przeświadczenie, że tylko klasyczne squaty mogą poprawić wygląd pupy. Oczywiście, jest w tym sporo prawdy, ale teraz jesteśmy już nieco mądrzejsi i wiemy, że nie samymi przysiadami jędrne i krągłe pośladki stoją. Możliwe do wykonania wariacje to np. przysiady z obciążeniem lub przysiady sumo.

 

 

Ćwiczenie nr#3 – Wykroki naprzemienne

Pozycją wyjściową jest wyprostowana sylwetka ze złączonymi nogami i rękami przylegającymi do tułowia. Następnym ruchem będzie wypad nogi do przodu, tak aby w kolanie pojawił się kąt 90 stopni. Ważne, aby kolano nogi wykrocznej nie wybiegało poza linię stopy, podczas gdy drugie, również pod kątem prostym, znajdowało się tuż nad matą. Wykroki można wykonywać w miejscu – naprzemiennie, albo też robić tzw. wykroki chodzone (pod warunkiem, że mamy odpowiednią ilość miejsca).

 

 

Ćwiczenie nr #4 –  Odwodzenie nóg do tyłu

Można je wykonywać zarówno z pozycji stojącej, jak i z tzw. pozycji psa. Pomimo efektywności ćwiczenia, nie ma w nim większej filozofii: wystarczy naprzemiennie odwodzić raz jedną raz drugą nogę w tył (lub do góry w przypadku pozycji podpieranej). Jeśli przyłożymy się do ćwiczenia – palące pośladki gwarantowane!

 

 

I to wszystko! 4 proste ćwiczenia, wykonywane regularnie przyniosą naprawdę imponujące rezultaty. Warto, bo nie ma nic bardziej pociągającego niż kształtna pupa!