Jak naturalnie podkręcić metabolizm?

Szybka przemiana materii to Święty Graal każdego, kto pragnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dlaczego? Bo wzmożony metabolizm to nie tylko więcej energii, ale przede wszystkim szybsze spalanie kalorii, a więc i szybsza utrata wagi. Na wiek, czy uwarunkowania genetyczne nie mamy wpływu. Na szczęście istnieją czynniki, którymi możemy w łatwy sposób operować, aby tempo naszego metabolizmu poszybowało w górę jak rakieta.

Tych kilka prostych patentów pomoże wybudzić metabolizm i przełączyć go błyskawicznie na tryb aktywny:

Patent nr 1: Jedz małymi łyżkami

Metoda małych kroków jest skuteczna w wielu życiowych sytuacjach i nie zawodzi także w kwestii diety. Częste spożywanie małych posiłków pozwala uregulować gospodarkę hormonalną i wyzbyć się uczucia głodu. Organizm, który systematycznie otrzymuje pożywienie, nie ma potrzeby robić zapasów, a więc nie magazynuje kalorii.

Patent nr 2: Wypłyń na szerokie wody

Jak powszechnie wiadomo, człowiek składa się w 70% z wody. Dzięki jej obecności organizm może łatwo usunąć toksyny z organizmu i to ona jet środowiskiem, w ktorym zachodzą wszystkie ważne przemiany. Dlatego dla zdrowego trawienia tak istotne jest regularne uzupłnianie poziomu wody. Przyjmuje się, że dorosła osoba powinna wypijać min. 8-10 szklanek wody niegazowanej dziennie. Taka praktyka pozwoli zarówno podkręcić metabolizm jak i nawilżyć organizm od wewnątrz.

Patent nr 3: Coś kwaśnego, coś ostrego

Cytryna i grapefruit zawierają kwasy, które przyczyniają się do obniżenia indeksu glikemicznego spożytych potraw. Także obecna w cytrusach witamina C wspomaga podukcję l-karnityny blokującej odkładanie tłuszczu.

Z kolei ostre przyprawy takie jak pieprz, curry, chilli i imbir wzmagają wydzielanie kwasu żołądkowego, co przekłada się na lepsze trawienie.

Patent nr 4: Daj sobie czas na sen


Dobrze jem, ruszam się, piję dużo wody, ale nie chudnę – gdzie popełniam błąd? Najprawdopodobniej w nocy! Chroniczne niewyspanie pozbawia nas energii potrzebnej do spalania kalorii. Dlatego podczas odchudzania regeneracja jest równie ważna co dieta i wysiłek. Należy zadbać o to by nasz sen trwał min. 6-8 godzin. A więc?… Słodkich snów!

Metabolizm nadal dla wielu ludzi stanowi zagadkę. Okazuje się jednak, że ujarzmienie go wcale nie jest tak skomplikowane, jakby się wydawało. Zastosowanie choćby jednego z powyższych patentów sprawi, że przemiana materii zmieni bieg na wyższy, a nasze odchudzanie przeniesie na inny poziom.

 

1a#Jak naturalnie podkr¦Öci¦ç metabolizm (FILEminimizer)